Mamakta Evde Çocuk Bakımı

"Mamak'ta Dezavantajlı Kadınların Mesleki Gelişimlerinin Sağlanması ve Hayat Boyu Öğrenme Konusunda Farkındalığın Arttırılması" Projesi

Kimler Faydalanabilir?

Mamakta Evde Çocuk Bakımı

Başvuru Süresi ve Kriterleri

Projeye başvuruları Mamak Dayanışma Merkezi binasında yer alan Dezavantajlı Kadınlar AB Proje Ofisi ve Mamak Belediyesi’ne ait Başak Aile Merkezi, Necip Fazıl Aile Merkezi ve Ahmet Yesevi Türközü Aile Merkezi’ne 31 Ocak 2017 tarihine kadar nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah ilmuhaberi ve başvuru formu ile yapılacaktır.

Katılımcı seçimi kurulacak seçim komisyonu tarafından yapılacaktır. Katılımcılar Mamak’ta ikamet eden, en az ilkokul mezunu, işsiz, 25-45 yaş arasında, ekonomik gelir düzeyi düşük kadınlar arasından seçilecektir.

Eğitim grupları öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Öğleden önceki dersler 09:00-13:00, öğleden sonraki dersler ise 13:00-17:00 saatleri arasında hafta içi 5 gün yapılacaktır. Katılımcı başvuru esnasında katılmak istediği grubu seçecektir. Eğitimler başladıktan sonra gruplarda değişim yapılmayacaktır.

Başvuru sonuçları 10 Şubat 2017 tarihinde belli olacak; www.mamak.bel.tr adresinde ve projenin sosyal medya hesaplarında duyurulacaktır.

Yol Harçlığı ve Faydalanma Şartları

Eğitimler Ocak ayında başlayacak, Haziran ayının sonuna kadar sürecektir. Katılımcılara eğitimlerin devam ettiği 6 ay boyunca yol harçlığı için 80 Euro karşılığı TL aylık olarak verilecektir.

Harçlıktan faydalanmak için katılımcıların derslere devam zorunluluğu bulunmaktadır. Katılımcıların aylık devamsızlık hakkı en fazla 3 gündür. Ayda 12 saatten fazla (3 tam gün) devamsızlık yapan katılımcıya o ayın ücreti verilmeyecektir. Toplamda 17 günden fazla devamsızlık yapan katılımcı sertifika hakkını kaybedecektir.

Proje Hakkında

Mamak ilçe sınırları içerisinde yaşayan, 25-45 yaş arasında, sosyal, ekonomik, kültürel, kişisel ve meslekî olarak dezavantajlı durumda bulunan 120 kadına fırsat eşitliği sunularak, bu kadınların başarılı bir şekilde iş gücüne katılabilmesini sağlayacak mesleki becerilerinin kazandırılması, refah düzeylerinin arttırılması ve kişisel gelişimlerinin sağlanması hedeflenmektedir.

Detaylı Bilgi